La ora scrierii prezentei, în Piața Centrală a municipiului Botoșani are loc o acțiune pe linia verificării modului în care cetățenii respectă măsurile impuse de către autorități în contextul stării de alertă.
La ora scrierii prezentei, în Piața Centrală a municipiului Botoșani are loc o acțiune pe linia verificării modului în care cetățenii respectă măsurile impuse de către autorități în contextul stării de alertă.
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...