A ajuns cu masina pe camp, dupa o depasire periculoasa! O femeie a fost transportata la spital! FOTO
ACCIDENT!

O femeie a ajuns la spital, iar autoturismul in care se afla a fost serios avariat, dupa o depasire riscanta a conducatorului auto.

Accidentul rutier a avut loc, joi dupa-amiaza, pe drumul european Botosani - Suceava, in apropiere de Apetrans. Un camion si un autoturism Volvo S60 s-au ciocnit, dupa ce primul a vrut sa faca stanga pe un drum, iar celalalt a intrat in depasire.

Conducatorii auto dau vina unul pe celalalt, cand trebuie sa povesteasca accidentul. Conducatorul autoturismului inmatriculat in Suceava spune ca cel aflat la volanul camionului nu a semnalizat ca vireaza la stanga.

De partea cealalta, soferul camionului il contrazice.

"Am semnalizat din timp stanga. Cand am semnalizat erau alte doua masini in depasirea mea. Le-am lasat sa treaca, dupa care am virat la stanga. In spatele meu mai era o masina care a vazut ca fac stanga si a oprit. Domnul cu masina asta nu stiu cum a aparut ca nu l-am vazut si a intrat in mine", a spus soferul camionului.

In urma impactului, pasagera de pe scaunul din dreapta fata a fost preluata de o ambulanta si transportata la spital, insa se afla in afara oricarui pericol. 

Politistii botosaneni au ajuns si ei la fata locului si urmeaza sa stabileasca imprejurarile in care s-a produs accidentul.














 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Messi împlinește astăzi 39 de ani: „Dumnezeu mi-a dat totul și să-i cer să joc la încă un Mondial ar fi prea mult!”

astăzi, 12:39

Lionel Messi, căpitanul Argentinei, împlinește astăzi 39 de ani, iar cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale spune că nu își dorește decât „sănătate pentru mine...

Șase tineri din Botoșani trimiși în judecată pentru distrugeri provocate în zona ANL Cișmea!

astăzi, 12:06

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au finalizat cercetările într-un dosar privind săvârșirea infracțiunii de distrugere. Fapta a constat în aceea c...

”112, Poliția e cu noi” la Grădinița de vară din Dorohoi! - VIDEO

astăzi, 11:10

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi- Biroul Rutier au desfășurat marți, 23 iunie, o acțiune informativ-preventivă cu copiii prezenți în cadrul programului Grădinița de...