200 de pensionari botosaneni, sarbatoriti de ziua lor!

1 octombrie marchează Ziua internaţională a persoanelor de vârsta a treia. În numele întregii Organizaţii a PDL Botoşani, ţinem să le mulţumim celor care înseamnă înţelepciunea, răbdarea, raţiunea şi munca unei vieţi întregi, că sunt alături de noi. Le transmitem, împreună cu urările de sănătate, respectul nostru şi întreaga consideraţie.

Ieri, 30 septembrie, aproximativ 200 de pensionari membri ai Partidului Democrat Liberal au avut parte de o surpriză, complice la aceasta fiind Biroul Municipal al Organizaţiei PDL Botoşani.



Pentru ei, membrii PDL au organizat la Restaurantul Lebăda o întâlnire, tocmai pentru ca pensionarii să se simtă cât mai bine.

"Este vorba de un gest firesc faţă de oamenii care acum, poate mai mult ca niciodată au nevoie de sprijinul nostru. Am considerat că este un gest normal să sărbătorim ziua internaţională a persoanelor de vârsta a treia", a declarat primarul Cătălin Flutur.

"Avem atât de puţine ocazii să celebrăm pe cei care au adus până aici România încât ne străduim să nu pierdem nici unul din aceste momente", a mai adăugat liderul judeţean al PDL.



Alături de acesta au mai fost prezenţi parlamentarii Cătălin Buhăianu şi Iacob Stelică Strugaru, membri ai Biroului Permanent Municipal şi Judeţean al PDL, conducerea Organizaţiei Persoanelor de Vâsta a treia.

"Mă bucur că am reuşit să organizăm acest eveniment, pentru că toţi invitaţii noştri de onoare s-au simţit foarte bine şi chiar îţi face o deosebită plăcere să-i vezi pe aceşti oameni care, pentru câteva ore au lăsat grijile acasă şi s-au simţit minunat", a adăugat Aristotel Samoilă, Preşedintele Organizaţiei Pensionarilor.


BIROUL DE PRESĂ
al PDL Botoşani


 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...

A vrut să treacă granița cu un permis nerecunoscut de legea română!

astăzi, 15:30

În data de 26 iunie a.c., în jurul orei 20.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Rădăuți-Prut/ITPF Iaşi, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, pentru a ie...