Violator recidivist din Dorohoi, trimis în judecată pentru aceeaşi faptă!

Ca şi cum condamnarea anterioară pentru aceeaşi faptă nu i-a fost suficientă, un dorohoian a recidivat, victima lui având doar 12 ani.

Un individ de 41 de ani din Dorohoi, Augustin B., a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Dorohoi pentru comiterea infracţiunii de viol, aflându-se deja în arest preventiv.

"Fapta s-a petrecut în noaptea de 18 spre 19 iulie anul acesta. Prin exercitarea de ameninţări şi acte de violenţă, inculpatul B. Augustin, recidivist, a condus-o pe o fetiţă de 12 ani pe un teren din apropierea Cimitirului Eternitatea din municipiul Dorohoi unde a întreţinut cu aceasta raporturi sexuale orale, anale şi normale, împotriva voinţei sale", spune procurorul Florin Claudiu Anichitoaei, desemnat la conducerea Parchetului dorohoian.

În urma agresiunii sexuale, fetiţa a suferit leziuni care au impus internarea în spital pentru a beneficia de îngrijiri medicale. De asemenea, a avut nevoie de consiliere psihologică pentur a depăşi trauma produsă.

Augustin B. a mai fost condamnat anterior tot pentru viol, iar în momentul comiterii ultimei fapte, se afla sub control judiciar, măsură preventivă dispusă de Judecătoria Dorohoi pentru comiterea infracţiunii de tâlhărie. Ulterior faptei, însă, a fost reintrodus în Centrul de Reţinere şi Arest

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Vești bune de la Stânca! Nova Apaserv anunță când se va relua furnizarea apei!

astăzi, 22:39

Nova Apaserv Botoșani informează utilizatorii că lucrările de remediere a avariei produse la conducta de aducțiune apă brută DN 560 din zona Stânca au fost finalizate, iar încep&aci...

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...