Batran parasit in drum dupa ce a fost lovit de o masina!

A lovit cu maşina un bătrân, dar l-a lăsat în drum, fără să anunţe nici măcar ambulanţa! Abia peste o oră şoferul inconştient a sunat la 112, după care a revenit la locul faptei. Acum va trebui s dea socoteală ăn faţa legii pentru faptele sale.

În data de 19 noiembrie 2011, în jurul orei 18.00, poliţiştii rutieri au fost sesizaţi printr-un apel de urgenţă 112 cu privire la faptul că pe DN 29 B, în localitatea Brăeşti, s-a produs un accident rutier care a avut ca urmare vătămarea corporală a unei persoane, iar conducătorul auto a părăsit locul faptei. 
         
În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că sâmbătă, în jurul orei 18.00, în timp ce conducea un autoturism pe DN 29 B, în localitatea Brăeşti, pe direcţia Botoşani – Dorohoi, L. Georgel, de 52 de ani, din municipiul Dorohoi, ajungând la intersecţia cu DC 68, a surprins şi accidentat pe I. Marin, de 73 de ani, din localitate, care se deplasa pe partea dreaptă a carosabilului.

După producerea accidentului, conducătorul auto a părăsit locul faptei.

Ulterior, la ora 19.07, a apelat numărul unic pentru urgenţe 112 şi a sesizat faptul că a fost implicat într-un eveniment rutier şi a revenit la faţa locului.

În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a lui I. Marin, care a fost transportat la Spitalul Municipal Dorohoi.

După ce a revenit la locul producerii accidentului, conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. I-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

Bărbatul este cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de vătămare corporală din culpă şi părăsirea locului faptei fără încuviinţarea organelor de poliţie, urmând a se propune soluţie procedurală.
 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...

A vrut să treacă granița cu un permis nerecunoscut de legea română!

astăzi, 15:30

În data de 26 iunie a.c., în jurul orei 20.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Rădăuți-Prut/ITPF Iaşi, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, pentru a ie...