Zeljko Kopic a fost pus să aleagă între FCSB și FC Botoșani pentru barajul lui Dinamo de Conference League

Zeljko Kopic (48 de ani) a reacționat, după ce Dinamo a remizat, scor 0-0, cu CFR Cluj, în etapa a noua a play-off-ului SuperLigii.

Această remiză a făcut-o pe Dinamo să fie sigură de finala barajului pentru Conference League, acolo va da peste câștigătoarea semifinalei dintre FCSB și FC Botoșani.

Zeljko Kopic a vorbit la finalul partidei și despre acest baraj și a transmis că nu știe dacă Dinamo va reuși să recupereze o parte din jucătorii accidentați.

Pus să aleagă între FCSB și FC Botoșani, Kopic a subliniat că întreaga sa concentrare este pe Dinamo.

 

Concluziile sunt că remiza e un rezultat corect. Am avut câteva situții în prima repriză, Alex Pop, Pușcaș, Armstrong. În repriza a doua, după accidentarea lui Pușcaș și apoi Pop a acuzat ceva probleme, am încercat să fim ofensivi.

Am avut sentimentul că nu putem marca, nu eram suficienți de periculoși, d-asta l-am trimis pe Boateng în atac. În final, când ne-am deschis, CFR a avut o ocazie să marcheze și să câștige. Trebuie să analizăm, e un sezon bun, e o evoluție. Am făcut câteva meciuri bune, dar trebuie să tragem concluziile finale, după meciul de baraj.

Nu vreau să găsesc scuze, nu îmi place să fac asta. Azi (n.r. 16 mai) s-a simțit că ne lipsesc acești jucători, Karamoko, Opruț. Încercăm să îi recuperăm. E dificil la Soro cu umărul lui, Karamoko evoluează bine. Vom vedea cum simt atunci echipa, toți își doresc să fie gata pentru acel meci și să ofere tot.

Nu există să sacrificăm ceva, vom vedea cum vom fi atunci. Noi suntem Dinamo și nu contează cine e în primul 11.

Respect ambele echipe, dar suntem focusați pe noi și să ne pregătim cât mai bine, și mental, pentru acest meci. Acest sistem a făcut ca lucrurile să fie interesante până la finalul sezonului, ca toate echipele să aibă obiective. Nu mă gândesc la asta, mă focusez doar pe acel meci”, a spus Zeljko Kopic, potrivit Digi Sport.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Claudiu, tânărul mort în accidentul de la „Zidul Morții”, a lăsat în urmă o soție iubitoare și doi copii!

astăzi, 09:31

Tragedia a avut loc, vineri dimineață. Mașina pe care tânărul o conducea s-a izbit în cunoscutul „Zidul Morții” de la intrare în Suceava. Vestea că tânărul d...

Permis de conducere ucrainean fals, descoperit de polițiștii de frontieră botoșăneni!

astăzi, 08:56

În data de 26 iunie a.c., în jurul orei 11:00, în Punctul de Trecere a Frontierei Racovăț – ITPF Iaşi s-a prezentat pentru efectuarea formalităților de control, pentru a i...

NOAPTEA TRECUTĂ! O bunică de 91 de ani a rămas fără locuință, după un puternic incendiu!

astăzi, 08:14

O femeie de 91 de ani din localitatea Chișcăreni, orașul Săveni, a rămas fără locuință în urma unui incendiu produs noaptea trecută. Alarma a fost dată de un localnic, care a obser...