Marcel Gecov a marcat singurul gol al partidei din Ghencea, în minutul 60, în timp ce gazdele și-au trecut în cont două bare, câte una în fiecare repriză, prin Paul Papp (13) și Cristian Tănase (86).
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 2-2
Astra şi Chiajna şi-au împărţit punctele în prima etapă a returului, scor 2-2. Gazdele au deschis scorul după 39 de minute în care nicio echipă nu a avut mari ocazii. Fatai a înscris cu capul după un corner, punctând pentru 1-0. Wellington a avut şansa să egaleze, dar a tras pe lângă poartă în minutul 62. Brazilianul şi-a luat însă revanşa după câteva minute.
Fatai a readus-o pe Astra în avantaj în primul minut al prelungirilor, dar Ilfovenii nu au renunţat şi Wellington a reuşit din nou o execuţie frumoasă şi a restabilit egalitatea. S-a terminat 2-2 la Giurgiu, un punct important pentru Chiajna în lupta pentru salvarea de la retrogradare, dar prea puţin pentru giurgiveni, care visează la cupele europene.
Universitatea Cluj - ASA Targu Mures 0-3
ASA Târgu Mureş a urcat pe podiumul din Liga I după o victorie la scor pe Cluj Arena. În minutul 21, Hora a forţat pătrunderea în careul advers şi a fost faultat de Gravenberch. Centralul Colţescu l-a eliminat pe olandez şi a arătat lovitura de pedeapsă, transformată de N`Doye, ajuns la şaptelea gol al sezonului.
Cu un sfert de oră înainte de final, Voiculeţ a centrat în forţă în faţa porţii iar Bumba, intrat pe teren în repriza a doua, a dus scorul la 2-0. Ultimul cuvânt l-au avut tot oaspeţii, care au scos o nouă lovitură de pedeapsă, prin Hora în prelungiri. Acelaşi mijlocaş a executat şi a stabilit scorul final U Cluj - ASA 0-3, iar mureşenii au învins din nou "şepcile roşii" după 5 ani de pauză.

CLASAMENT:
