Valeriu Iftime are motive de bucurie, în ciuda înfrângerii în fața FCSB-ului: „Au fost oameni lângă mine care au plecat acasă mulțumiți”

Valeriu Iftime (62 de ani), finanțatorul celor de la FC Botoșani, se arată mulțumit de jocul echipei pe care o conduce, în ciuda înfrângerii suferite pe teren propriu, scor 2-3, în fața celor de la FCSB, într-o restanță din etapa a șasea din Superliga. 

Omul de afaceri a spus că fotbaliștii Botoșaniului trebuie aplaudați pentru spectacolul și pentru efortul depus. 

„A fost o partidă spectaculoasă. În seara asta au fost mai buni decât noi. Poate au fost și norocoși la gol, au avut ocazii multe. Avem o echipă spectaculoasă la Botoșani, am jucat bine, am fost entuziasti. Fotbalul e făcut să câștige cineva.

 

Am dat două goluri frumoase, am avut două ocazii bune. Sunt fericit, sunt mulțumit. Vreau să îl felicit pe Edjouma că nu s-a bucurat la gol. Eu spun că a fost un meci frumos, un meci spectaculos. Au fost oameni lângă mine care au plecat acasă mulțumiți. În seara asta sunt nefericit că am luat bataie, dar faptul că am jucat fotbal mă bucură. 

Mă uitam la Dican, extraordinar pe postul pe care îl joacă acum. Au fost puțini mai agresivi. Steaua pierde greu de acum încolo, eu așa cred. 

E prima dată în campionatul ăsta când am jucat fotbal. Asta înseamnă că se vede mâna lui Alin Bejan și a echipei lui.

Nu cred că playoff-ul mai este pentru noi un obiectiv. Contează pentru noi să avem o echipă bună, să vedem în iarnă ce modificări facem și să luptăm ca să rămânem în Liga 1, ca să ne pregătim pentru anul viitor”, a declarat Valeriu Iftime, la finalul partidei, citat de GSP.ro.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Suflet cald și Energie de calitate: Fundația din Botoșani care a ajutat trei copii să se întoarcă Acasă! Și trei scrisori pentru o viață nouă! - FOTO, VIDEO

astăzi, 21:33

În ograda casei din Sarafinești este astăzi multă veselie. Suferințele trecutului par să se risipească în verdele proaspăt al verii, în mușcatele din cerdacul casei, chiar ș...

„Flori de ie în parohie!”, o sărbătoare a sufletului românesc la Biserica din Ionășeni! - FOTO

astăzi, 19:20

Cu prilejul Zilei Universale a Iei, sărbătorită anual la 24 iunie, în aceeași zi cu sărbătoarea Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul (Sânzienele), sub cerul binecuvâ...

Sărbătoare la Mănăstirea Gorovei, zeci de preoți și credincioși în jurul Icoanei Făcătoare de Minuni!

astăzi, 18:46

Un sobor de preoți, împreună cu părintele arhimandrit dr. Benedict Sauciuc - starețul Mănăstirii Neamț, părintele arhimandrit Teodosie Pleșca - staretul mănăstirii Zosin, părintele p...