Stefan Apostol e noul antrenor principal al FC Botosani
Stiri BotosaniDuminică, 25 Ianuarie 2009Sport454 vizualizăriDupa mai bine de o luna de cautari, conducerea clubului FC Botosani a rezolvat problema staff-ului tehnic. Astfel, Cristian Popovici va fi consilier sportiv in timp ce functia de antrenor principal va fi ocupata de Stefan Apostol, fostul jucator al formatiilor de liga I FCM Bacau, FC Vaslui si Rapid Bucuresti. Acesta si-a reziliat in urma cu cateva zile contractul cu Aerostar Bacau, unde era antrenor secund si jucator, iar de maine se va alatura lotului echipei FC Botosani, aflat in cantonament la Campulung. "Mi-am rezolvat problemele cu Aerostar Bacau si voi merge la Campulung, in pregatire cu echipa FC Botosani. Prea multe nu pot sa spun in momentul de fata. Am avut o discutie de principiu cu vicepresedintele clubului FC Botosani, Cornel Sfaiter si urmeaza sa ne intalnim. Din cate am inteles, la FC Botosani sunt multi jucatori tineri, care promit si important este sa realizam obiectivul propus", a spus Stefan Apostol, care a mai precizat cA va fi si jucator activ chiar daca are mai bine de 34 de ani.
Spune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
763
763
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
73
73
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
298
298
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...