Sinceritatea lui Mailat, după eșecul cu Universitatea Craiova: ”Am întâlnit cea mai bună echipă din campionat!”

Sinceritatea lui Mailat, după eșecul cu Universitatea Craiova: ”Am întâlnit cea mai bună echipă din campionat!”

   Foto: as.ro

Sebastian Mailat, aripa stânga a celor de la FC Botoșani, a fost unul dintre jucătorii moldovenilor care au oferit reacții după eșecul contra Universității Craiova, scor 0-2.

Jucătorul de 28 de ani a recunoscut superioritatea oltenilor și a numit formația lui Coelho drept cea mai bună din Liga 1.

“O partidă dificilă, terenul a fost bun față de cel de la Miercurea. Am întâlnit cea mai bună echipă din campionat, așa am simțit. Din păcate am pierdut și asta este. Nu am fost atât de lucid ca altă dată, data viitoare voi înscrie și se uită totul. Știm să trecem și prin astfel de perioade, la Botoșani nu a fost mereu totul roz, cum e acum.

 

Avem un grup bun, unit, vom obține prima victorie anul acesta. Suntem o echipă mai puternică acasă, trebuie să uităm repede această înfrângere. Acasă suntem diferiți“, a spus Mailat, potrivit primasport.ro.

În acest sezon, Mailat a marcat de opt ori și a oferit trei pase decisive în 22 de meciuri disputate în campionat în tricoul botoșănenilor.

Formația lui Leo Grozavu a rămas pe locul 5 după eșecul contra juveților și este acum la trei puncte distanță de primul loc din afara play-off-ului, ocupat provizoriu de UTA Arad.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Fondatorul Altex a cumpărat magazinul din Botoșani închiriat de Brico Depot!

astăzi, 09:23

Omul de afaceri Dan Ostahie a cumpărat de la antreprenorul sucevean Bogdan Lența, proprietarul producătorului de ambalaje de hârtie Alma Viva, magazinul închiriat de Brico Depot î...

AJPIS Botoșani a alimentat peste 29.000 de conturi pentru plata facturilor la energie!

astăzi, 08:57

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială (AJPIS) Botoșani a efectuat plata pentru 29.584 beneficiari ai tichetului de energie, în valoare totală de 1.479.200 de lei. Bene...

Uniforma școlară ar putea deveni obligatorie. Autoritățile ar urma să le dea și bani părinților care nu-și permit!

astăzi, 08:36

Un proiect de lege depus la Senat propune ca uniforma școlară să devină obligatorie în învățământul preuniversitar de stat din România, schimbând reglementarea act...