"E greu să pierdem!" Valeriu Iftime, mesaj clar pentru rivalele din Liga 1

Valeriu Iftime e convins că echipa sa nu poate rata accederea în play-off și a ținut să avertizeze celelalte competitoare că punctele se obțin tot mai greu împotriva moldovenilor.

Finanțatorul grupării antrenate de Leo Grozavu este convins că prezența în play-off este o certitudine în acest an, având în vedere parcursul solid și invincibilitatea de pe teren propriu, scrie sport.ro. Iftime a subliniat forța grupului său, făcând o scurtă referire și la situația celor de la FCSB.

"Aș fi nedrept cu soarta să spun că nu e vremea bună a lui FC Botoșani. Ar fi trist să nu fie FCSB în play-off, pentru noi e greu să pierdem", a punctat omul de afaceri, citat de Fanatik.

 

"Nu ne-au subordonat, meritam să câștigăm"

În altă ordine de idei, patronul moldovenilor a analizat jocul cu Dinamo și a recunoscut că se aștepta la o presiune mai mare din partea "câinilor", având în vedere aspirațiile lor la titlu. Totuși, Iftime consideră că Botoșaniul a avut momente bune de joc și chiar ar fi meritat victoria.

"Mă așteptam ca Dinamo, care vrea titlul, să ne subordoneze fotbalistic, dar nu a fost așa. Trebuie să recunoaștem că este un rezultat egal, dar noi am dat un gol extraordinar și trebuia să câștigăm. Și dacă Bordeianu, când a fost singur cu portarul, o lovea unde trebuie așa se întâmpla", a mai spus Iftime.

Iftime a adăugat că, deși echipa nu se luptă la titlu, în play-off va fi o nucă tare pentru oricine: "E o echipă care poate juca în play-off cu toate marile echipe. Dacă am făcut egal cu Craiova, cu Dinamo, am bătut FCSB, înseamnă că tratăm bine subiectul fotbal la Botoșani".

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Magazinele cu produse ”second hand”, în vizorul polițiștilor botoșăneni!

astăzi, 13:10

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au organizat o acțiune pentru verificarea legalității unităților economice cu profil de vânzare a bunurilor &...

„L-am primit cadou”: explicația unui moldovean prins cu un permis de conducere fals la frontieră!

astăzi, 12:55

Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Stânca efectuează cercetări în privința unui cetățean moldovean, asupra căruia a fost descoperit un permis de ...

Soluție DEFINITIVĂ în procesul primarului Cosmin Andrei – Decizia Curții de Apel Suceava!

astăzi, 11:56

După un lung șir de amânări, magistrații Curții de Apel Suceava au dat astăzi, 22 iunie, soluția în cazul procesului în care este edilul municipiului Botoșani, Cosmin Andrei ...