Olimpiu Moruțan, înapoi la FC Botoșani? Anunţul făcut în direct la TV

Olimpiu Moruțan (19 ani) a terminat "în genunchi" partida de la Voluntari, în condițiile în care a intrat la pauză, în locul lui Mihai Roman (34 de ani). Mijlocașul a făcut semn că nu mai poate continua și că vrea să fie schimbat, deși FCSB operase deja toate modificările din minutul 46! Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoșani, a sesizat criza în care se află jucătorul și vrea să-i ofere fostului său angajat o mână de ajutor și îi propune o ofertă lui Gigi Becali.

 

”Nu am văzut meciul, pentru că nu am fost în țară, dar am citit comentariile. Îmi pare foarte rău pentru el. Chiar vreau să-l sun și o să o fac pentru că vreau să aflu care este viața lui, ce se întâmplă. Dacă ar fi după mine, eu acum i-aș întinde o mână și l-aș invita să vină la Botoșani din vară. Dar trebuie să vorbesc foarte serios și cu domnul Becali. Să vedem care ar fi cea mai bună soluție ca Moruțan să joace.

L-aș lua înapoi ca să joace. Dar, asta ar însemna că eu ar trebui să-mi fac din vară echipa pe o așa structură ca el să aibă loc. Pentru că acum dacă vine, nu are loc. Dar, de la vară ar fi altceva. Pentru că este un mare fotbalist, numai că văf că pe zi ce trece el este tot mai nebăgat în seamă”, a spus Iftime, într-o intervenție telefonică ÎN DIRECT, găzduită de emisiunea ”Digi Sport Matinal”. 

Teja, despre Moruțan: ”Nu mă întrebați pe mine când și cât va juca!”

Rămâne de văzut și care va fi reacția lui Gigi Becali, pentru că finanțatorul roș-albaștrilor s-a declarat mulțumit de evoluția lui Olimpiu din meciul de sâmbătă seară. "Tănase a mişcat, Moruţan când a intrat s-a zbătut mult. Mi-a mai plăcut Hora, şi el a intrat bine în meci", a spus Gigi Becali, într-o intervenție telefonică în cadrul emisiunii "Fotbal Club".

Despre evoluțiile lui Moruțan a vorbit și Mihai Teja, dar înaintea confruntării de la Voluntari. ”Moruțan se simte bine. Cred că se simte bine! În funcție de cum evoluează, va prinde sau nu mai multe minute. Totul depinde de jucători, nu de mine. Sunt mulțumit de el. Nu mă întrebați pe mine când și cât va juca. Eu îl pun în teren și el singur își decide viitorul, dacă joacă mai mult sau mai puțin, prin evoluțiile pe care le are”, a spus Teja, la conferința de presă. 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...