Imilian Şerbănică, antrenor principal FCM Câmpina: `E un drum lung şi greu. Am un lot restrâns numeric şi valoric puţin dezechilibrat, dar mai sunt destule jocuri. La acest joc ne aşteptam să întâlnim a doua echipă a seriei ca valoare, care venea după un scor de 5-1 în deplasare. Ne-am aşteptat la un joc greu, am încercat să blocăm benzile laterale şi pe atacanţii Kone şi Ungureanu. Am reuşit în mare parte, însă greşelile personale inadmisibile ne-au făcut să pierdem. Cred că mai mult, pe acest teren nu se putea. Eu zic că a fost un joc bun al seriei. Sincer îmi pare rău că am pierdut, dar felicit echipa gazdă şi dacă pot să promoveze m-aş bucura. Ne-am aşteptat la un joc foarte greu şi l-am avut. Botoşaniul are o echipă aşezată, bine articulată. Va veni şi iarna şi vom avea timp să ne îndreptăm, ca lot şi ca punctaj. Ne aşteaptă şi un program infernal, dar mă bucur că echipa e în urcare faţă de cum am preluat-o. Braşovul nu ne-a dominat aşa cum am fost dominat aici`.
Minutul 91
Stiri BotosaniSâmbătă, 27 Octombrie 2007Sport95 vizualizări![Minutul 91](https://stiri.botosani.ro/media/images/articles/big/minutul-91-55bHad.jpg)
Imilian Şerbănică, antrenor principal FCM Câmpina: "Sincer îmi pare rău că am pierdut, dar felicit echipa gazdă şi dacă pot să promoveze m-aş bucura".
Spune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
780
780
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
76
76
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
302
302
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...