Marius Croitoru, nervos după remiza cu Oțelul: ”Am câștigat un punct, dar nu îl meritam!”

Marius Croitoru, nervos după remiza cu Oțelul: ”Am câștigat un punct, dar nu îl meritam!”

 Marius Croitoru  Foto: Digisport

A fost remiză, sâmbătă, pe Stadionul Municipal Botoșani, 1-1 cu Oțelul Galați. Golurile partidei au fost marcate de Dumiter (min. 90+6), pentru gazde, respectiv Ciobanu (min. 60 - penalty), pentru oaspeți.

Marius Croitoru s-a declarat total dezamăgit de prestația elevilor săi contra fotbaliștilor de la Oțelul, spunând chiar că punctul obținut in extremis este nemeritat.

”(n.r. Cum a fost această partidă?) Urâtă! Am câștigat un punct, dar nu îl meritam, după evoluția jocului. I-am felicitat după meci pentru că au avut încredere că putem întoarce rezultatul, dar nu și pentru joc.

 

E clar că, din păcate, am făcut un joc slab. E cel mai slab joc de când sunt eu la echipă. Cred că vina îmi aparține în totalitate. Principalul vinovat sunt eu.

Sunt conștient că am făcut anumite greșeli. Am luat un punct, dar am făcut un meci foarte slab. Eu nu vreau așa! Vreau mai mult, dar și patronatul vrea mai mult. Toată lumea din Botoșani vrea mai mult. Dacă aveam un rezultat pozitiv, cred că se închidea totul din punct de vedere matematic.

Sunt ferm convins că băieții se vor scutura de tot ceea ce a fost rău la acest meci și că vom face un joc bun la Constanța”, a declarat Marius Croitoru, la flash-interviu la DigiSport.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Codul ROȘU de caniculă pentru județul Botoșani, prelungit până pe 1 iulie!

astăzi, 11:08

Nu scăpăm de caniculă. Administrația Națională de Meteorologie a actualizat prognoza și a prelungit avertizarea de Cod Roșu de caniculă pentru județul Botoșani până la data de 1 iuli...

Botoșăneni apreciați cu diplome de excelență din partea Consulatului României de la Cernăuți! (Foto)

astăzi, 10:12

Aceste momente dureroase, dar importante, din istoria poporului român, au fost comemorate, vineri, la Oroftiana de Sus, din județul Botoșani. Evenimentul a avut loc chiar în apropierea f...

Claudiu, tânărul mort în accidentul de la „Zidul Morții”, a lăsat în urmă o soție iubitoare și doi copii!

astăzi, 09:31

Tragedia a avut loc, vineri dimineață. Mașina pe care tânărul o conducea s-a izbit în cunoscutul „Zidul Morții” de la intrare în Suceava. Vestea că tânărul d...