Leo Grozavu, de pe primul loc în SuperLiga: „Trebuie să rămânem umili și să muncim în continuare”

Leo Grozavu (58 de ani), antrenorul de la FC Botoșani, s-a declarat mândru de jocul prestat de băieții lui în meciul cu UTA Arad, scor 2-1, din runda 12 din Superliga.

Botoșani e pe primul loc, cu 25 de puncte, iar Leo Grozavu îndeamnă la calm, spunând că mai sunt multe meciuri de jucat din acest campionat. Este conștient că Botoșani este o rampă de lansare pentru fotbaliștii săi, iar aceștia pot fi transferați de alte echipe în cazul în care dau un randament bun.

Leo Grozavu: „În etapa 12 nu se dă premiu”

„Este bine pentru moral, dar în etapa 12 nu se dă niciun premiu. Trebuie să rămânem umili și să muncim în continuare. Am spus-o, vom fi luați mult mai în serios. E meritul băieților. Au arătat caracter pe un teren greu.

 

Sigur, cu greșelile inerente. Chiar felicit UTA și pe Adrian Mihalcea pentru meciul ăsta. Pe un teren greu, chiar a fost un meci frumos. Nu am eu puterea să propun cuiva jucători. Sunt atâția oameni cu experiență în Federație care își asumă când fac selecțiile. Sigur, mi-aș dori să am jucători la națională, treubuie să muncească și să facă rezultate.

Am și spus, am făcut o primă repriză modestă, am intrat foarte prost, puteam să luăm gol în secunda 30. La pauză sigur că am trezit un pic lumea din amorțire. Jucătorii care au intrat au adus un mare plus, echilibrați, aici s-a făcut probabil diferența.

Un jucător care joacă bine și are o ofertă bună, la un moment dat trebuie să plece. Botoșani e rampă de lansare. Joci bine aici, pleci la mai bine. Deplasare dificilă la Cluj, vin meciurile de Cupă, din 3 în 3 zile, terenuri foarte grele. Există entuziasm, o atmosferă bună, putem să construim ceea ce înseamnă viitor”, a spus Leo Grozavu, la Prima Sport.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...