Laszlo Balint, mulțumit cu remiza de la Botoșani și felicitări pentru organizatori!

Laszlo Balint, mulțumit cu remiza de la Botoșani și felicitări pentru organizatori!

 Laszlo Balint  Foto: Sport Pictures

FC Botoșani și Oțelul Galați au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al etapei cu numărul 24 din Liga 1. Cele două formații au luptat pentru cele trei puncte pe un ger năprasnic, însă niciuna nu a găsit drumul spre gol.

Laszlo Balint a vorbit despre evoluția echipei sale și a tras un semnal de alarmă, înainte de seria meciurilor cu Universitatea Craiova și FCSB.

„Nu a fost cel mai bun joc al nostru, știam că întâlnim o echipă agresivă, cu o presiune directă pe linia defensivă. Ne-am fi dorit să ne creem mai multe situații de poartă. Am jucat pe un teren unde doar CFR a câștigat. Eu consider acest rezultat unul pozitiv, chiar dacă ne-am propus victoria. Avem un program greu, preocuparea noastră este să readucem nivelul de energie la băieți. A fost greu de jucat fotbal pe acest frig.

 

Să nu uităm că Botoșani are cea mai bună defensivă. E greu să ai ocazii aici, e mult mai greu să și marchezi. Anestis este unul dintre cei mai în formă portari. E un punct muncit, trebuie să apreciem efortul ambelor echipe. Felicit organizatorii pentru teren, este început de februarie, trebuie să ne gândim la ce avem de făcut. E important este să ne recăpătăm nivelul de energie. Luăm meciurile rând pe rând”, a declarat Laszlo Balint, potrivit digisport.ro.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Fondatorul Altex a cumpărat magazinul din Botoșani închiriat de Brico Depot!

astăzi, 09:23

Omul de afaceri Dan Ostahie a cumpărat de la antreprenorul sucevean Bogdan Lența, proprietarul producătorului de ambalaje de hârtie Alma Viva, magazinul închiriat de Brico Depot î...

AJPIS Botoșani a alimentat peste 29.000 de conturi pentru plata facturilor la energie!

astăzi, 08:57

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială (AJPIS) Botoșani a efectuat plata pentru 29.584 beneficiari ai tichetului de energie, în valoare totală de 1.479.200 de lei. Bene...

Uniforma școlară ar putea deveni obligatorie. Autoritățile ar urma să le dea și bani părinților care nu-și permit!

astăzi, 08:36

Un proiect de lege depus la Senat propune ca uniforma școlară să devină obligatorie în învățământul preuniversitar de stat din România, schimbând reglementarea act...