Iftime, după victoria în fața FCSB, 3-1: ”Avem un antrenor extraordinar, e meritul lui Leo Grozavu!”

Iftime, după victoria în fața FCSB, 3-1: ”Avem un antrenor extraordinar, e meritul lui Leo Grozavu!”

   Foto: Stiri Botoșani / Florin Timofte

Valeriu Iftime, patronul de la FC Botoșani, a vorbit despre succesul echipei sale, la scurt timp după ce a învins-o pe campioana en-titre, FCSB, scor 3-1, în etapa 10 din Superliga.

Cu câteva zile înaintea meciului, Iftime a declarat că „visul său este să schimbe antrenorul la FCSB”. Acum, patronul de la Botoșani a revenit asupra acestei idei și a susținut că Elias Charalambous trebuie îndepărtat de la echipă.

„Îmi pare rău pentru FCSB, e o chestie de antrenor acolo”

 

„Acum a fost o victorie fotbalistică. Anul trecut am avut un noroc fantastic, dar azi am fost mai buni decât ei. Nu înțeleg de ce se spune că FCSB a fost slabă, noi am fost foarte buni.

Mă bucur, dar îmi pare rău pentru FCSB, nu înțelege nimeni că e o chestiune de antrenor acolo. Pe fotbaliștii ăștia trebuie să îi scoată cineva din amorțeală.

Atmosferă minunată la Botoșani, 8.000 de oameni fericiți. Fotbalul e viu, de asta e frumos. Noi, la Botoșani, am avut 3 ani în care am vrut să vindem clubul. Am făcut toate eforturile posibile, e și o presiune financiară foarte mare. Eu, nefiind cel mai mare microbist din lume, nu mă leagă decât bucuria de a face ceva frumos pentru orașul meu.

Am constatat după 3 ani că am cheltuit în 3 ani cât am cheltuit în primii 10 din Liga 1. Avem un antrenor extraordinar, cu care mă înțeleg foarte bine, am început să fim mai atenți.

FCSB a mai pierdut meciuri în sezonul acesta, dar niciunul cu asemenea manieră. Noi puteam să facem mai mult, am avut și o bară.

Trebuie să fim responsabili, e prea frumos să tratăm cu lipsă de atenție momentul ăsta. Trebuie să fim foarte atenți, ca să fim în play-off avem nevoie de constanță. Noi nu am cunoscut succesul până acum, e meritul lui Leo Grozavu pentru ce am reușit.

Vor fi mai atenți adversarii cu noi, vom vedea cât putem sta în priză. Dacă vom fi constanți avem șanse la play-off, deocamdată e foarte complicat”, a declarat patronul de la FC Botoșani, la GSP Live Special.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Dumitru a plecat de acasă în șlapi, ultima dată alerga către Dângeni! Are două degete tăiate, cu mâna bandajată!

astăzi, 17:36

Dumitru Tudosan, în vârstă de 40 de ani (îi va împlini pe 22 octombrie), locuiește în satul Brăteni, comuna Dobârceni, în județul Botoșani. În d...

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...