Grozavu, nemulțumit de arbitraj după remiza cu Sepsi: ”Nu se poate să primim un arbitru de la Iași, care e și lipsit de experiență”

Antrenorul de la FC Botoșani s-a arătat dezamăgit la finalul meciului cu Sepsi, încheiat cu scorul de 0-0, din cauza faptului că echipa sa a acumulat doar 1 punct.

Grozavu, nemulțumit de arbitraj după remiza cu Sepsi: ”Nu se poate să primim un arbitru de la Iași, care e și lipsit de experiență”

 Leo Grozavu  Foto: gsp.ro

Leo Grozavu a declarat că nu are ce să reproșeze jucătorilor săi, deoarece atitudinea a fost bună.

Antrenorul s-a declarat nemulțumit de Vlad Baban, arbitrul partidei.

„Îmi pare rău că nu am reușit mai mult, e doar un punct acumulat în clasament. Ca atitudine, nu am ce să reproșez. S-a alergat. Mulți sunt epuizați după un asemenea joc. Sepsi are jucători puternici. În fața porții, era bine dacă aveam mai multă inspirație. Sunt nemulțumit de rezultat, dar mi-a plăcut atitudinea. Le-am cerut băieților să aibă grijă la intrări.

 

Am pierdut căpitanul de echipă. Sper să învățăm din greșeli. Vine o săptămână foarte grea. Va trebui să facem schimbări în echipă la Buzău. Sper să scoatem puncte.

Pe teren, eu am văzut clar. Mi-am mai luat o pereche de ochelari. Delegările astea mi se par total neispirate. Nu se poate să primim un arbitru de la Iași, care e și lipsit de experiență. Asta s-a văzut pe finalul primei reprize.

Mai aveam un pic și intram la cabine, apoi ieșeam de la dușuri să mai jucăm un minut. La Haruț, eu cred că era vorba de eliminare, fiindcă era ultim apărător. Asta e, nu se mai poate face nimic acum”, a spus Leo Grozavu, după meciul cu Sepsi, citat de digisport.ro.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Una dintre cele mai mari pensii din România, încasată de o botoșăneancă!

astăzi, 13:02

Renate Weber, venituri record de la stat Renate Weber, care ocupă funcția de Avocat al Poporului deși mandatul său a expirat de peste 2 ani, încasează una dintre cele mai mari pensii din...

Frații Pavăl au trecut și de ultimul obstacol în calea preluării Carrefour România!

astăzi, 12:26

Consiliul Concurenței a autorizat tranzacția prin care Pavăl Holding intenționează să preia grupul Carrefour în România, se arată într-un comunicat de presă al instituției. ...

Va sta 3 ani și 5 luni în celulă: Botoșănean condamnat pentru act sexual cu minor!

astăzi, 11:51

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri au identificat un tânăr de 31 de ani, din municipiul Botoșani, condamnat la închisoare cu ...