FC Botosani, remiza cu vicecampioana de toamna a Ungariei!

FC Botosani a incheiat stagiul de pregatire din Antalya cu o remiza in fata vicecampioanei de toamna a Ungariei, MTK Budapesta, scor 1-1.

Botosanenii au deschis scorul in minutul 2, atunci cand Paul Batin l-a invins pe portarul ungurilor cu un sut plasat. Bucuria a durat doar pana in minutul 5, atunci cand Hrepksa a scapat singur spre poarta si l-a invins pe Curileac.

FC Botosani a dominat intreaga partida si mereu a pus probleme ungurilor, avand 13 cornere timp de 90 de minute, fata de doar doua cornere avut de MTK. Fulop, Codoban si Batin au trecut pe langa golul victoriei, insa portarul ungurilor a facut minuni.

Botosanenii urmeaza sa se intoarca in tara pentru a pregati partida cu Gaz Metan Medias din campionat.