La finalul partidei desfășurate pe stadionul Municipal din Botoșani, Enriko Papa a apreciat efortul echipei și a subliniat importanța ocaziilor clare de gol ratate.
De asemenea, jucătorul a remarcat atitudinea echipei și a mulțumit fanilor pentru sprijin. În ceea ce privește accidentarea lui Sadiku, Papa a declarat că speră ca acesta să nu fie grav și a sublinat că echipa are nevoie de el pentru obiectivele viitoare.
„Cum ne-a spus și Mister, asta e cel mai important, să aducem ce putem și să mergem ușor, ușor, unde trebuie. (n.r. putea FC Botoșani să obțină cele 3 puncte?) Pot să zic absolut că da. Ei au avut o ocazie, noi am avut 4 sau 5 ocazii clare, dar așa e în fotbal, dacă nu dai gol, la o fază poți să iei gol. Vreau să-i felicit pe băieți pentru efortul extraordinar și îmi pare rău pentru Sadiku, care a avut o accidentare. Sperăm să nu fie ceva grav, dar pare, la prima vedere, că este destul de serios. Sperăm la Dumnezeu să nu fie grav, pentru că avem nevoie de el.
(n.r. cum este înapoi la Botoșani?) Mă simt foarte bine! De la conducere, la staff, la colegi, mă simt bine și respectat, și le mulțumesc tuturor. Dau maxim cât pot, cred că am făcut bine până acum și o să fac și mai bine. O să fie un meci greu (n.r. cu Rapid). Ei se luptă pentru play-off, noi avem obiectivele noastre. Vrem să țintim cât mai sus și să luăm cele trei puncte. Eu cred că o să fie bine, dacă facem pressing și jucăm cum trebuie, așa cum ne spune mister.
Cred că avem un lot bun. Și la Buzău, băieții au arătat bine, au ajutat și au făcut un efort remarcabil", a spus Enriko Papa, potrivit Digi Sport.