Dan Alexa și-a dat demisia de la FC Botoșani! Eșec cu Sepsi OSK

Antrenorul și-a anunțat demisia de pe banca echipei, la finalul meciului. 

Sepsi OSK și-a încheiat seria proastă de rezultate chiar în duelul cu FC Botoșani. Fostul nostru antrenor, Liviu Ciobotariu, ne-a învins cu 5-2. După acest meci, Dan Alexa și-a dat demisia.

FC Botoșani a început prost meciul, iar Romario Benzar a înscris în propria poartă în minutul 15. El a făcut de toate în acest meci. Câteva minute mai târziu, a pasat decisiv pentru David, care a egalat.

Sepsi a revenit în avantaj după un penalty transformat de Alimi în minutul 38. Câteva minute mai târziu, Benzar obținea un penalty, iar Florescu a transformat.

 

Repriza a doua a fost un dezastru. Aganovici, Alimi și Gheorghe au marcat în poarta noastră și au stabilit scorul final.

La finalul meciului, Dan Alexa și-a anunțat demisia de pe banca echipei.

Vorbind strict de joc, cred că două reprize diferite. O primă repriză bună, dar am luat gol foarte ușor. Până acum le-am luat pe toate, dar nu dădusem un autogol. Îmi asum tot, sunt principalul vinovat pentru ce s-a întâmplat astăzi. Eșecul ăsta este al meu și nu mai este altceva de spus. 

Mă gândesc să nu mai continui și parcă dau așa în gol. Am o relație bună cu domnul Iftime, dar sunt niște lucruri care nu-mi plac. O să am o discuție cu dânsul și doar mă știți că nu îmi place să țin de scaun.

O să am o discuție cu domnul Iftime pentru că îl apreciez foarte mult. Nu se mai poate continua așa. Pe noi pe antrenori ne țin rezultatele, în rest e vrăjeală”, a declarat Dan Alexa.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...