Cătălin Golofca, înaintea partidei cu Dinamo: "Muncesc foarte mult, mă pregătesc foarte bine și sper să marchez"

"Nu sunt chiar așa de mulțumit în ultimele meciuri de public. Se vede că muncim, ne dăruim dar nu ne iese. (...) Sperăm ca după meciul cu Dinamo să câștigăm, să ne aplaude și să ne bucurăm împreună cu ei, că nu ne-am mai bucurat de mult".

Înaintea meciului dintre FC Botoșani și Dinamo București, din etapa a 11-a a Ligii 1 Betano, Cătălin Golofca spune că echipa sa are neapărată nevoie de o victorie. Și nu doar echipa, "am și eu nevoie de mai multe goluri", spune jucătorul de la FC Botoșani,

"Dinamo și Botoșani sunt doua echipe bune dar ca și noi, și ei trec prin momente mai puțin bune. Am făcut meciuri bune, dar din păcate nu am reușit să scoatem mai mult de un punct, avem nevoie de victorii si să cîștigăm acest meci. Am și eu nevoie de mai multe goluri, dar din păcate nu sunt eficient în fața porții. Muncesc foarte mult, mă pregătesc foarte bine și sper să marchez… începând din meciul acesta. Anul trecut marcam din jumătate de ocazie, la un meci am ocazii mai puține, la altul ocazii mai multe și vreau să revin la forma de anul trecut, de asta mă pregătesc", spune Cătălin Golofca, conform fcbotosani.ro.

Jucătorul de la FC Botoșani crede în forța noilor săi coechipieri, chiar dacă recunoaște că acest campionat a început prost pentru formația botoșăneană. Cu toate acestea, așteaptă mai multă susținere din partea publicului.

"E adevărat că ne-am pierdut din agresivitate, dar nu-i poți cere lui Ongenda sau Fabbrini să facă faza defensivă excelent. Ei pe atac sunt letali, jucători foarte buni, chiar am rămas impresionat de ei, două transferuri foarte bune pentru FC Botoșani. De când sunt eu aici nu am început așa prost campionatul dar suntem încrezători, muncim mult și cu o victorie acum se vor schimba lucrurile. Nu sunt chiar așa de mulțumit în ultimele meciuri de public. Se vede că muncim, ne dăruim dar nu ne iese. La meciul cu Chiajna am început foarte bine, am primit un gol dintr-o fază fixă și apoi publicul a fost contra noastră. Nu mi se pare normal, dar au și ei așteptări mari. Sperăm ca după meciul cu Dinamo să câștigăm, să ne aplaude și să ne bucurăm împreună cu ei, că nu ne-am mai bucurat de mult. ", a declarat mijlocașul botoșănean Cătălin Golofca.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Microbuz plin cu români, accident grav în Austria! Răsturnat între copaci după ce șoferul a pierdut controlul volanului

astăzi, 20:16

Opt cetățeni români au fost răniți într-un accident rutier produs în Austria, după ce microbuzul în care se aflau a ieșit de pe șosea și s-a prăbușit pe o pantă. ...

S-a tras la sorți programul noului sezon din Superliga. FC Botoșani joacă primul meci în deplasare!

astăzi, 19:45

Vineri, 26 iunie, la București a avut loc tragerea la sorți a programului competițional din Superligă, ediția 2026-2027. Echipele care vor evolua în Liga 1 în sezonul 2026/2027 sun...

Prezentul care batjocorește Cultura orașului: Mormântul unui mare muzicolog zace ”vandalizat, cu crucea sfărâmată, abandonat, neîngrijit și în paragină” în Cimitirul Eternitatea din Botoșani!

astăzi, 19:00

În luna mai a acestui an, prof. Vania Atudorei, trăitor în Canada, s-a întors în Botoșani, orașul natal, și a vizitat Cimitirul Eternitatea, loc în care își do...