Bogdan Andone a plecat supărat de la Botoșani: „Ar fi trebuit schimbată toată echipa, până la portar!”

Antrenorul celor de la FC Argeș și-a criticat public jucătorii la finalul eșecului cu FC Botoșani, scor 3-1, din runda cu numărul 5 din Superliga.

Bogdan Andone este foarte dezamăgit de atitudinea pe care au arătat-o elevii săi în meciul de la Botoșani.

Antrenorul a spus că era mulțumit de echipă după primele 4 etape, însă acest meci l-a supărat foarte tare. A făcut la pauză 4 schimbări, însă spune ca ar fi înlocuit toți jucătorii, scrie gsp.ro.

„Nu prea sunt mulțumit. Am pierdut la atitudine. Dominarea nu te ajută să câștigi puncte. Am avut niște ocazii, greșeli ca la grădiniță, greșeli din toate punctele de vedere, de poziționare, de concentrare, toate adunate. Asta spune că totul a plecat de la atitudine și de la modul în care am abordat jocul.

 

După primele patru meciuri eram mulțumit și de joc, și de atitudine, dar astăzi sunt dezamăgit de atitudine. Tocmai de asta am făcut patru schimbări la pauză. Dacă aș fi putut, aș fi făcut șapte sau opt schimbări. Am zis să păstrez ultima schimbare pentru repriza secundă, în cazul în care apare vreo accidentare, dar ar fi trebuit schimbată toată echipa, până la portar.

O să discutăm mai multe lucruri, nu întoarcem la atitudine. Știam că e un meci greu, că aveam nevoie de bărbăție. Noi am fost la polul opus, am fost domnișoare”, a spus Bogdan Andone, la Prima Sport, iar imediat a plecat de la interviu.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Pașaport către viitor: 260 de tineri au susținut examene Cambridge la Cambridge Star!

astăzi, 19:09

În weekendul tocmai încheiat, 20-21 iunie, porțile Cambridge Star s-au deschis pentru 260 de copii și adolescenți care au ales să își transforme pasiunea pentru limba engleză &...

23 și 24 iunie: Lucrările la Nova Apaserv lasă fără apă mai multe străzi din municipiul Botoșani!

astăzi, 18:29

Pentru evitarea efectelor negative cauzate de lipsa apei, consumatorii din zonele menționate, precum și de pe străzile adiacente, sunt rugați să își asigure rezervele minime necesare pentr...

Dumitru a plecat de acasă în șlapi, ultima dată alerga către Dângeni! Are două degete tăiate, cu mâna bandajată!

astăzi, 17:36

Dumitru Tudosan, în vârstă de 40 de ani (îi va împlini pe 22 octombrie), locuiește în satul Brăteni, comuna Dobârceni, în județul Botoșani. În d...