ANGLIA: Tottenham - Man. City 1-5. Spurs, record negativ! VEZI GOLURILE!

Cu Vlad Chiricheș în teren 90 de minute, Tottenham a fost umilită, miercuri, din nou de Manchester City, scor 1-5, după ce în luna noiembrie a pierdut partida din tur cu 6-0.

Diferența de valoare a fost una evidentă încă din primele minute, iar scorul a fost deschis pe White Hart Lane de Sergio Aguero, în minutul 15, după ce argentinianul a scăpat din marcajul fundașilor lui Spurs. City a intrat cu un avantaj minim la cabine, apoi meciul era deja rezolvat în minutul 53, când tabela indica scorul de 0-3, iar Tottenham avea un om în minus, după eliminarea fundașului Rose, scrie digisport.ro.

 Yaya Toure a majorat avantajul oaspeților din penalty, pentru ca apoi Dzeko să puncteze pentru 3-0, după o acțiune de atac în care balonul a lovit și bara. Tottenham a revenit în meci prin golul francezului Capoue.

Intrat la pauză, jucătorul lui Sherwood l-a învins pe Hart printr-o lovitură de cap norocoasă. Manchester City a urcat pe locul 1 Golul primit i-a întărâtat și mai mult pe cei de la City. Jovetic a dus scorul la 4-1 cu un șut la colțul lung, iar Kompany a stabilit rezultatul final în minutul 89, după o nouă gafă a celor de la Tottenham.

Cu acest rezultat, echipa lui Manuel Pellegrini a urcat pe locul 1 în Anglia. Tottenham a suferit a șasea înfrângere din acest sezon de Premier League, unde este pe locul 5, cu 43 de puncte. Î

n următoarea etapă, Chiricheș se va deplasa cu echipa lui pe teren celor de la Hull City.

16 goluri a primit Tottenham în cele două derby-uri cu City, plus cel cu Liverpool: 1-5 și 0-6, respectiv 0-5

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Autoritățile botoșănene în alertă în contextul codurilor galbene de caniculă, CJSU convocat de prefect! (Foto)

astăzi, 18:03

În contextul atenționărilor meteorologice de tip cod galben de caniculă, valabile pentru județul Botoșani astăzi și mâine, toate instituțiile cu atribuții în gestionarea sit...

Beatrice a dispărut de acasă, sunați la 112 dacă o vedeți!

astăzi, 17:20

Astăzi, 25 iunie, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Botoșani au fost sesizați cu privre la faptul că DRAGU BEATRICE-MARIA, de 16 ani, a părăsit în mod voluntar dom...

Emoționant - Gesturi de omenie față de un pelerin, la granița cu Republica Moldova! ”Bunătatea nu costă nimic, dar prețuiește enorm!”

astăzi, 14:43

Astăzi, în Punctul de Trecere a Frontierei Rădăuți Prut s-a prezentat un bărbat care dorea să treacă în Republica Moldova pentru a ajunge la o mănăstire din zonă. Venea tocmai de...