Joi incepe Festivalul Verii! - Vezi programul complet

Joi incepe Festivalul Verii! - Vezi programul complet

 Daniela Gyorfi  

Live Botosani va transmite in direct pe internet spectacolele din cadrul Festivalului Verii 2009, de-a lungul a patru zile. Municipalitatea a anuntat reperele orare ale programului, de joi pana duminica, momentele fiind prezentate atat de artisti din tara, cat si din Botosani. 

Din pacate, din program lipseste botosaneanul Ovidiu Cernauteanu, chiar daca reprezentantii primariei dadusera asigurari ca artistul, care in acest an va reprezenta Norvegia la Cerbul de Aur, va canta la Botosani.

Joi, 27 august 2009
TNG Steps, Class, Glamour, All Stars, Reverse, Extasy, Fashion, Surrender - Dansuri 19.00-19.50
Grupul Vis de Artist Botosani 19.50-20.05
Steliana Orăşanu, Les Jeunes, Raluca Topală 20.05-20.25
Trifan Bălăucă (muzică populară) 20.25-21.00
Partida Romilor (muzică şi dans ţigănesc) 21.00-21.50
DJ locali 21.50-23.00

Vineri, 28 august 2009
Ioana Şalariu 19.00-19.20
Barikada 19.20-20.00
Valentino 20-20.40
Sulamita 20.40-21.20
Nicu Paleru 21.20-22.10
Daniela Gyorfi 22.10-23.00

Sâmbătă, 29 august 2009
Free Style Soccer - concurs naţional 18.00-19.00
Grupul Cheia Sol Botosani - Oana Puşcaşu 19.00-19.45
Free Style Soccer - finală 19.45-20
Emma Ştefan 20.00-20.45
Tavi Colen (ex Talisman) 20.45-21.30
Anne s 21.30-22.15
Bere Gratis 22.15-23.00

Duminică, 30 august 2009
Grupul Voces Botosani 19.00-20.15
Mihai Trăistariu 20.15-21.00
Autentic 21.00-21.45
Rallsa 21.45-22.00
Spitalul de Urgenţă 22.00-23.00
Foc de artificii 23.00-23.10
 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Accident pe ruta Iași – Dorohoi, o mașină cu numere de Botoșani nu a oprit la calea ferată! (Foto)

Saturday, 17 October 2026

Sucursala Regională de Căi Ferate Iași informează că astăzi, 17 octombrie, în jurul orei 16:25, trenul Regio 11432 Dorohoi - Iași a surprins un autovehicul la trecerea la nivel cu calea f...

Când trecem la ora de iarnă în 2026. Data la care se schimbă ceasurile în România

Saturday, 17 October 2026

Trecerea la ora de iarnă marchează revenirea la ora standard și aduce modificări în programul zilnic, în special în ceea ce privește lumina naturală de dimineață și de searÄ...

Surse: PNL a decis să voteze Guvernul Luca Niculescu

Saturday, 17 October 2026

Biroul Politic Național al PNL s-a reunit, sâmbătă, pentru a decide cum vor vota parlamentarii formațiunii la învestirea Guvernului propus de premierul desemnat Luca Niculescu. Ș...