MarÈ›i seară, în jurul orei 21:40, un bărbat în vârstă de 32 de ani, internat pe secÈ›ia COVID a Spitalului „Mavromati”, a făcut scandal, nemulÈ›umit fiind de condiÈ›iile de spitalizare.
Acesta a adresat injurii personalului medical care a încercat să îl liniÈ™tească.
Un echipaj de jandarmi a intervenit în urma unui apel 112 È™i l-a sancÈ›ionat contravenÈ›ional cu amendă în valoare totală de 3000 de lei, pacientul calmându-se în urma discuÈ›iilor cu jandarmii.
