Astăzi, mama îl aduce acasă, trupul copilaÈ™ului urmând să fie depus la Biserica Pacea din municipiul BotoÈ™ani.
În mai puÈ›in de 4 luni de zile de la diagnosticare, în urma febrei care nu-i mai scădea (până atunci nu a avut probleme de sănătate), mama se pregăteÈ™te acum de înmormântarea fiului ei...
Mama È™i cei 3 frățiori (de 8 ani, 10 ani È™i 17 ani) îl aÈ™teptau să se întoarcă cu bine acasă. Au cheltuit mulÈ›i bani prin spitale în speranÈ›a că băiatul se va face bine.
"Imediat cum îÈ™i revenea după cura de kimioterapie, urma să i se facă transplantul de celule stem. Donator era fratele de 17 ani, care abia aÈ™tepta să îi redea bucuria de a fi sănătos, să se bucure de copilărie", a povestit mama băieÈ›ilor.
Acum, mama plânge după fiul ei...

”Pe Gabriel nu-l mai putem aduce înapoi, dar vă rugăm, dacă doriÈ›i să fim alături financiar (cât de puÈ›in) pentru a depăși mai uÈ™or această perioadă îndurerată È™i pentru a-È™i putea creÈ™te mai uÈ™or cei 3 copii (stau în chirie), care-È™i asteptau frățiorul acasă, pe picioarele lui, nu în sicriu”, spune preoteasa Anamaria Macuc.
Numărul de cont: RO68BACX0000002560676000 deschis la UniCredit pe numele Fluierariu George Damian.
Numărul de teleon (mama) 0750815585
Orice ajutor, oricât de mic, contează.
”Vă rugăm să-l pomeniÈ›i în rugăciuni pe Gabriel. Milostivul Dumnezeu să-l primească în împărăția Sa È™i să îi mângâie pe mama lui È™i pe frățiori!”, mai spune Anamaria Macuc.
Dumnezeu să îl odihnească în pace pe Gabriel, condoleanÈ›e familiei îndoliate!
