Lovitură din partea justiției: Talpan a fost trimis la Botoșani pentru a-și căuta dreptatea în procesul lui împotriva CSA Steaua!

Juristul Florin Talpan, care este botoșănean de origine, a primit o lovitură la care nu se aștepta din partea justiției. Acesta a fost trimis la Botoșani pentru a-și căuta dreptatea în procesul pe care l-a inițiat împotriva CSA Steaua.

Lovitură din partea justiției: Talpan a fost trimis la Botoșani pentru a-și căuta dreptatea în procesul lui împotriva CSA Steaua!

 Florin Talpan  Foto: Sport Pictures

În acest moment, Florin Talpan duce mai multe „războaie” și luptă pe toate fronturile, inclusiv contra celor de la Steaua, pe care i-a acuzat că nu i-au recunoscut meritele și că nu i-au dat toți banii, scrie ProSport.

Veste proastă din partea justiției

Florin Talpan a primit o veste pe care nu își dorea să o audă din partea justiției. Acesta a deschis un proces împotriva celor de la CSA Steaua București și împotriva Ministerului Apărării, acuzând că i-a fost tăiat salariul, în 2024. Astfel, juristul nu și-a mai primit sporul de 50% pentru lucrări de excepție, chiar dacă a obținut mai multe victorii importante pentru clubul pe care îl reprezintă, în instanță.

 

Acum, procesul în care sunt implicate cele două părți a suferit o nouă amânare și se va întoarce la Tribunalul din Botoșani, acolo unde a fost inițiat, a decis Tribunalul București.

„Soluția pe scurt: Admite excepția necompetenței teritoriale, invocată din oficiu. Declină competența de soluționare a cauzei în favoarea Tribunalului Botoșani. Fără cale de atac. Pronunțată prin punerea soluției la dispoziția părților prin mijlocirea grefei instanței, astăzi, 12.11.2025”, stă scris pe Portaljust.

Florin Talpan, acuzații la adresa CSA Steaua

Florin Talpan a vorbit de mai multe ori despre problema pe care o are și a sperat că șefii din Ghencea și de la MApN îi vor da înapoi bonusul pentru lucrări de excepție, pe care juristul susține că îl merită. Acesta a povestit că nu a mai primit bonusul din anul 2000 și că a ajuns să plătească din fonduri proprii diverse taxe sau copii xerox, fără să primească ajutor din partea clubului.

„Din anul 2000 nu am mai primit un spor pentru că am notificat federația și l-am deranjat. Și mi-am cerut banii înapoi. Iau 8.000 și ceva de lei. Nu merită lupta asta. Nu mă retrag pentru că e munca mea și nu vor scăpa de mine. Am dat bani din buzunar pentru taxe, copii xerox, etc. Nu m-au ajutat cu absolut nimic”, spunea Florin Talpan, conform fanatik.ro.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Libidoul scăzut: factori la care nu te gândești

Thursday, 25 June 2026

Ce înseamnă libidoul Libidoul este pur și simplu nivelul tău de dorință sexuală, iar el variază natural de la o perioadă la alta. Nu e o constantă pe care o ai sau o pierzi definitiv...

NOAPTEA TRECUTĂ! Foc aprins în stradă, la Ghetouri. Polițiștii au intervenit imediat!

Thursday, 25 June 2026

În noaptea de 24 iunie, în jurul orei 23:00, polițiștii au observat pe una dintre camerele de supraveghere instalate în Parcul Tineretului, zona ghetourilor, un grup format din fem...

AJPIS Botoșani: Ajutoare de urgență pentru 24 de familii și persoane singure care se află în situații de necesitate!

Thursday, 25 June 2026

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Botoșani a efectuat plata ajutoarelor de urgenţă acordate prin Hotărâre de Guvern, în valoare totală de 94.500 de lei, pent...