Bărbat condamnat la 7 ani și 6 luni de închisoare, după un accident rutier mortal

Un bărbat de 48 de ani, din municipiul BotoÈ™ani, a fost ridicat de poliÈ›iÈ™ti È™i escortat spre penitenciar, miercuri, pe numele acestuia fiind emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de PoliÈ›ie JudeÈ›ean (IPJ), Delia NeniÈ™cu.

Potrivit sursei citate, bărbatul a fost condamnat de Tribunalul din BotoÈ™ani la o pedeapsă de È™apte ani È™i È™ase luni de detenÈ›ie, pentru săvârÈ™irea infracÈ›iunilor de ucidere din culpă, părăsirea locului accidentului fără încuviinÈ›area organelor de poliÈ›ie, conducere sub influenÈ›a alcoolului È™i tâlhărie calificată.

„Bărbatul a fost depistat în localitatea de domiciliu, fiind reÈ›inut È™i ulterior escortat către Penitenciarul BotoÈ™ani, în vederea încarcerării”, a precizat NeniÈ™cu.

 

 

Spune-ne opinia ta