Tragedia s-a petrecut luni, la Oneaga. Un vecin îngrijorat că nu îl mai văzuse pe băiat de câteva ore a mers să îl caute. În livada din spatele casei, vecinul a avut parte de o imagine pe care nu o va uita toată viaÈ›a: băiatul atârna de o funie legată de creanga unui copac. Speriat, a sunat imediat la 112, în speranÈ›a că medicii vor interveni È™i îl vor readuce la viață.
Din nefericire, în ciuda eforturilor cadrelor medicale, nu s-a mai putut face nimic. Băiatul murise, cel mai probabil, de cel puÈ›in două ore. Medicii legiÈ™ti vor stabili, în urma necropsiei, dacă tânărul a murit prin asfixie mecanică. Vestea a căzut ca un trăsnet, mai ales că nimeni nu a bănuit că băiatul avea probleme, chiar dacă mama spune că, întors din Germania, fiul ei nu părea a fi în apele sale.
