Scandalagiul care a scos bâta în trafic, reținut de polițiștii botoșăneni!

Șoferul în vârstă de 18 ani care, sâmbătă, a lovit un alt șofer în trafic, ieșind la un moment dat chiar și cu o bâtă, a fost reținut pentru 24 de ore, sub acuzația de distrugere, lovire sau alte violenţe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

În cursul zilei de sâmbătă, un bărbat de 68 de ani, din municipiul Botoşani, în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Calea Naţională, nu se asigură corespunzător la schimbarea direcţiei de mers de pe banda I pe banda a II a de circulaţie şi acroşează un autoturism condus regulamentar de un tânăr de 18 ani, din localitatea Balta Arsă.
 
"În urma impactului, cei doi opresc autoturismele, iar tânărul de 18 ani îi aplică mai multe lovituri bărbatului de 68 de ani. Totodată, loveşte cu pumnii autoturismul bărbatului şi îi distruge luneta cu un obiect din lemn", informează reprezentanții IPJ Botoșani.

În urma probatoriului administrat, poliţiştii au emis pe numele tânărului ordonanţă de reţinere pentru 24 de ore în arestul IPJ Botoşani, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat instanţei de judecată cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
 
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de distrugere, lovire sau alte violenţe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

Conflictul din trafic a fost filmat de un șofer și postat pe pagina de Facebook Radar Botoșani Oficial, declanșând furia internauților. 

Imaginile video pot fi vizionate aici!

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...