Pompierii botoșăneni au fost solicitaÅ£i să intervină în sprijin la Unitatea de Primiri UrgenÅ£e a Spitalului JudeÈ›ean „Mavromati" din BotoÈ™ani pentru tăierea a două inele de pe degetul unui adolescent.
Asta s-a întâmplat în cursul zilei de luni.
Băiatul, în vârstă de 17 ani, nu a mai putut să-ÅŸi scoată inelele pentru că i se umflase degetul. Acesta a fost adus la spital cu o ambulanță.
Medicii nu au reușit să-l ajute și au chemat pompierii. Aceștia au reuşit să taie inelele cu o freză manuală.
După intervenÅ£ie, adolescentul a rămas în grija medicilor.
