Polițiști locali puși pe drumuri de o botoșăneancă băută

O femeie în vârstă de 49 de ani, din municipiul Botoșani, a fost amendată de polițiștii locali după ce a solicitat nejustificat prezența unui echipaj.

Femeia a sunat la 112 și a reclamat faptul că viața i-ar fi pusă în pericol pentru că este amenințată de mai multe persoane.

Un echipaj al Poliției Locale  a ajuns la locul indicat de femeie, dar oamenii legii au constatat că cele sesizate nu se confirmă.

Ba mai mult, femeia care a sunat la 112 era într-o avansată stare de ebrietate.

"Persoana în cauză a fost sancţionată contravenţional conform Legii 61/1991, deoarece a solicitat intervenţia patrulelor de Poliţie Locală, fără motiv întemeiat", au precizat reprezentanții Poliției Locale. 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Conferință prezidată de IPS Teofan la Biserica Vovidenia, decizie importantă cu privire la noii protopopi de Botoșani!

Monday, 8 June 2026

Ansamblul Parohiei „Vovidenia” din municipiul Botoșani a găzduit luni, 8 iunie, Conferința preoților din protoieria botoșăneană. Momentul a debutat cu Sfânta Liturghie, săv&a...

Un conflict în familie s-a terminat tragic: Un botoșănean și-a împins socrul, bărbatul a căzut și a murit pe loc!

Monday, 8 June 2026

Parchetul de pe lângă Tribunalul Botoşani a dispus trimiterea în judecată în stare de libertate a lui C.M., în vârstă de 38 de ani, din municipiul Botoșani, cercetat...

Președintele CNSLR-FRĂȚIA Botoșani a demisionat, cine a preluat coordonarea uniunii sindicale!

Monday, 8 June 2026

Începând cu data de 1 iunie 2026, președintele Uniunii Județene CNSLR-FRĂȚIA Suceava, Gabriel Buliga, a preluat mandatul de coordonator al activității Uniunii Județene CNSLR-FRĂȚI...

-->