Un bărbat a murit în noaptea de vineri spre sâmbătă, după un cumplit accident care a avut loc în localitatea Molid, judeÈ›ul Suceava. Evenimentul rutier a fost anunÈ›at, la 112, în jurul orei 0:10.
Au intervenit pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, cu sprijinul a două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Suceava.
În autoutilitară se aflau două persoane, iar una dintre acestea (bărbat), conÈ™tientă È™i cooperantă, a necesitat îngrijiri medicale. Ulterior, a fost transportată la spital, pentru investigaÈ›ii suplimentare.
„În autoturism se afla o victimă (bărbat) încarcerată, în stare de inconÈ™tiență. Pompierii militari au extras-o È™i au predat-o echipajelor medicale È™i paramedicale, care au început imediat să aplice manevre de resuscitare.
Din nefericire, ulterior, în ciuda eforturilor depuse de salvatori, victima a fost declarată decedată,” au declarat reprezentanÈ›ii ISU suceava.
