L-au tras pe dreapta și i-au aplicat pe loc o amendă de aproape 600 de lei

Pe lângă amendă, bărbatul s-a ales și cu un dosar penal.

În cursul zilei de vineri, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit pentru control pe DJ 208 I, în comuna Vorona, un autoturism condus de un bărbat de 64 de ani.

Polițiștii au constatat repede că mașina rula cu viteză peste limita legală.

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că bărbatul avea exercitarea dreptului de a conduce autovehicule suspendată.

Botoșăneanul a fost sancționat cu amendă în cuantum de 580 de lei pentru viteză excesivă.

De asemenea, pentru faptul că a condus fără drept a fost întocmit dosar penal. 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Incendiu violent la Bucecea, fiul proprietarului a fost salvat de vecini! – FOTO

astăzi, 16:55

Pompierii au fost solicitați să intervină, în urmă cu puțin timp, pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o gospodărie din orașul Bucecea. La fața locului s-au deplasat, &i...

Anchetă a poliției după ce o mașină a ars pe un câmp din județ!

astăzi, 16:45

O mașină parcată pe un câmp din localitatea Dersca a fost cuprinsă de flăcări, în această după-amiază. La fața locului s-au deplasat, în cel mai scurt timp, pompierii ca...

Ministrul Mihai Dimian: ”Să nu mai avem note de 5 pentru elevi care nu au cunoștințele și competențele minime necesare pentru a obține nota 5”

astăzi, 15:01

Ministrul Educației și Cercetării, Mihai Dimian, susține că, odată cu elaborarea standardelor de învățare prevăzute de noul Cadru de Referință al Curriculumului Național, este import...