Două femei și doi bărbați au ajuns la spital, după un accident violent într-o localitate din Botoșani! (Foto)

Patru persoane au ajuns la spital în urma unui accident rutier produs, în urmă cu puțin timp, în localitatea Dragalina. În eveniment au fost implicate două autoturisme.

La caz s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o ambulanță SMURD, o autospecială de stingere și modul de descarcerare, dar și trei ambulanțe SAJ.

Aceștia au constatat faptul că nu erau persoane încarcerate. Două femei și doi bărbați, au avut nevoie de ajutor medical, fiind transportați la spital pentru îngrijiri de specialitate.

Pompierii au acționat pentru înlăturarea pericolului de incendiu, fiind deconectate bornele bateriilor.

În continuare, pompierii militari rămân mobilizați, 24 de ore din 24, pentru gestionarea operativă a situaţiilor de urgenţă şi acordarea primului ajutor medical specializat persoanelor aflate în dificultate.

Evenimentele înregistrate la nivel județean rămân în atenția Centrului Operațional pentru dispunerea imediată a măsurilor menite să asigure optimizarea misiunilor de răspuns orientate spre salvarea vieții.




 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Au început lucrările de reabilitare a Sanatoriului de Neuropsihiatrie din Podriga! (Foto)

Saturday, 13 June 2026

Pe 11.06.2026, la sediul 𝐒𝐚𝐧𝐚𝐭𝐨𝐫𝐢𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐝𝐞 𝐍𝐞𝐮𝐫𝐨𝐩𝐬𝐢𝐡𝐢𝐚𝐭𝐫𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐝𝐫𝐢𝐠𝐚, județul Botoșani, a avut...

Botoșăneancă transportată la spital, după ce s-a răsturnat cu mașina în șanț! (Foto)

Saturday, 13 June 2026

O femeie, în vârstă de 67 de ani, a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina pe un drum din localitatea Copălău. Evenimentul s-a produs în această după-amiază. La ...

Cu ce alcoolemie a fost prins un botoșănean la volan, a fost condus la spital!

Saturday, 13 June 2026

La data de 12 iunie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Botoșani au oprit pentru control, în municipiul Botoșani, un autoturism, condus de către un tânăr, de 36 de ani...

-->