Cei care au solicitat ajutorul pompierilor au fost vecinii îngrijoraÈ›i de faptul că nu îl mai văzuseră pe proprietar de mult timp È™i, de la o vreme, li se părea că pe casa scării se simte un miros neplăcut.
Crezând că vecinul lor a murit, oamenii au sunat la 112. La faÈ›a locului s-au prezentat echipaje de la Pompieri, dar È™i de la Serviciul JudeÈ›ean de Ambulanță È™i PoliÈ›ie. Pompierii au urcat cu o scară până la nivelul etajului doi, au spart un geam È™i au pătruns în apartament. Din fericire, înăuntru nu se afla nimeni, ulterior rispindu-se È™i misterul: proprietarul era plecat de mai multe zile din oraÈ™.
