Jandarmii au intervenit, miercuri seară, pentru a ajuta un bărbat de 48 de ani căzut pe stradă, sângerând, cu hainele ude și în stare de confuzie, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Jandarmi (IJJ), Dan Izotov.
Potrivit acestuia, un echipaj a observat bărbatul zăcând pe asfalt, în intersecția dintre strada Octav Onicescu și Aleea General Gheorghe Avrămescu. Forțele de ordine au solicitat intervenția unui echipaj medical.
„Din discuțiile cu bărbatul a reieșit că i s-a făcut rău în timp ce traversa strada și a căzut, existând pericolul de a fi accidentat de o mașină, din cauza întunericului și a ploii care reducea vizibilitatea conducătorilor auto sau de a face hipotermie”, a precizat Izotov.
Bărbatul a fost transportat la Unitatea de Primire a Urgențelor, în vederea acordării îngrijirilor de specialitate.