Activitățile sunt interesante și vizează domenii diferite: dezvoltare personală, jocuri ritmice, muzicale, activități sportive, de dezvoltare a creativității, jocuri de comunicare, proiecte și ateliere artistice, limbi străine, dans.
E vară, e vacanță? Atunci e timpul să adunăm momente frumoase, trăite în comunicare, creativitate, provocare, bucurie și... râs zgomotos, așa cum numai copiii știu să o facă. Nouă (chiar) ne place la școală...și vara! (Comunicat de presa)
![](http://stiri.botosani.ro/media/fck/images/Invatamant/Scoala%20Altfel/scoala_vara/36177350_10212656800079050_8305219603630391296_n.jpg)
![](http://stiri.botosani.ro/media/fck/images/Invatamant/Scoala%20Altfel/scoala_vara/IMG_20180625_093637.jpg)
![](http://stiri.botosani.ro/media/fck/images/Invatamant/Scoala%20Altfel/scoala_vara/IMG_20180625_094426.jpg)
![](http://stiri.botosani.ro/media/fck/images/Invatamant/Scoala%20Altfel/scoala_vara/IMG_20180625_103911.jpg)
![](http://stiri.botosani.ro/media/fck/images/Invatamant/Scoala%20Altfel/scoala_vara/IMG_20180625_100323.jpg)