O sală plină, o scena plină, o atmosferă incendiară şi 6 perechi de boboci care şi-au făcut curaj pentru a anima o sală întreagă. Spectacolul-concurs s-a desfăşurat în formula unei alternanţe succesive de probe ale concursului de "Miss" şi "Mister", între aspiranţii la aceste nobile titluri anuale şi programele artistice oferite de organizatorii acestui eveniment.
![](/img/uploads/100_4303.jpg)
Momentele întregului eveniment au avut parcursul scontat, marcat de o mare diversitate prestatorie: probele de competiţie picante ale "bobocilor" concurenţi (probe de dans, proba de cultura generala, proba Karaoke sau proba-surpriza care a rezervat ceva fiecarui concurent în parte), momente pline de muzica, dans, umor si energie realizate de elevii liceului intre probele concurentilor, si, nu in ultimul rand, o buna dispozitie generala "condimentata" cu o socializare dansanta intre tinerii care au alcatuit publicul spectacolului.
Titlurile de Miss si Mister Boboc 2010 ai Grupului Scolar "Al.Vlahuta" Sendriceni au fost adjudecate de JITAREANU OANA (clasa a-IX-a K) si CIOBANU ALEXANDRU (clasa-IX-a J).
![](/img/uploads/100_4523.jpg)
"Pentru ca amintirile despre acest liceu să fie cât mai frumoase pentru toti, trebuia sa facem un bal al bobocilor de neuitat şi a fost un bal reusit!", au precizat organizatorii. (L. Macovei)