"Vreau un Botosani in care sa fie promovat sportul de echipa si individual, dus la performante legale si corecte"

Sa incep cu inceputul, Botosaniul in care vreau sa traiesc ar fi:

Un Botosani mai curat, fara pubele pline ochi si fara imagini care vorbesc de la sine, gen gunoaie aruncate pe la coltul blocului sau in special aruncate pe langa containere, si asta doar din lejeritate, sunt prea multi care arunca pe langa pubela (container) fara sa gandeasca la faptul ca acele deseuri pot fi poluante intr-un fel sau altul.
 
Un Botosani fara cladiri lasate in paragina ani de zile fara ca nimanui sa nu-i pese de imaginea lasata in urma!
 
Un Botosani civilizat, ar trebui si noi, ca restul lumii, sa ne spunem "BUNA ZIUA" pe strada chiar daca ne cunoastem sau nu!
 
Un Botosani cu mai multe activitati sportive si culturale!
 
Un Botosani in care sa fie promovat sportul de echipa si individual, dus la performante legale si corecte.


 

(Foto si text: Ionut-Gabriel Dumitriu)


Nota Redactiei: Campania "Botosaniul in care vreau sa traiesc" are drept scop promovarea ideilor si sustinerea lor in vederea implementarii unor noi viziuni asupra orasului in care traim, viziuni pe care le dorim a fi constructive si aplicabile in viitorul apropiat sau mai indepartat. Din acest motiv, rugam insistent sa comentati cu decenta materialele publicate in cadrul acestei campanii, evitand in acest sens vendetele politice, mai ales ca aprecierile dumneavoastra ii vor ajuta pe organizatori sa stabileasca premiile campaniei, pe data de 23 aprilie! 

 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...