Gabriel Oprisanu a renuntat la functia de consilier in cadrul Directiei de Sanatate Publica pentru cea de director medical la Spitalul din Saveni. Incepand din aceasta saptamana, Gabriel Oprisanu este director medical la Spitalul din Saveni.
Practic, el s-a reintors in aceeasi unitate medicala de unde a plecat inainte de a ajunge director al Directiei de Sanatate Publica. El spune ca doreste sa continue ceea ce a inceput la Spitalul din Saveni.
Va acorda, in paralel, si consultatii medicale in spital. Oprisanu a sustinut concurs pentru aceasta functie, care era vacanta, in cursul saptamanii trecute.
Evenimentul de Botosani
Oprisanu se intoarce la Saveni!
Stiri BotosaniMiercuri, 6 Mai 2009Administrație84 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
754
754
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
71
71
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
296
296
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...