Ministrul Raluca Turcan se întâlnește cu directorii de deconcentrate

În cursul zilei de astăzi, ministrul Muncii, botoșăneanca Raluca Turcan însoÈ›ită de o serie de secretari de stat È™i preÈ™edinÈ›i de agenÈ›ii vor efectua o vizită oficială, urmând să se întâlnească cu prefectul Dan Nechifor cât È™i cu directorii instituÈ›iilor deconcentrate aflate în subordinea ministerului de resort.

Dacă iniÈ›ial, reprezentanÈ›ii Prefecturii au anunÈ›at că reprezentanÈ›ii mass-mediei vor putea participa la întâlnirile cu reprezentanÈ›ii unităților deconcentrate, în cursul zilei de ieri s-a decis că pe motiv de pandemie, presa nu va participa la aceste întâlniri.

După finalizarea discuțiilor cu reprezentanții Casei Județene de Pensii, Agenției de Plăți și Inspecție Socială și cu cei ai Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, ministrul Raluca Turcan va susține o declarație de presă, programată la ora 15.30, la sediul Prefecturii, au precizat reprezentanții Prefecturii.

 

 

Spune-ne opinia ta

-->