Nefericită decizie de a lansa artificiile de pe Palatul Administrativ pentru miile de botoşăneni aflaţi în Centrul Vechi. I-a pus în situaţia de a o lua la fugă din zona statuii din centru până la primul spaţiu dintre blocuri sau chiar până în Calea Naţională pentru a putea vedea explozia de lumini.
Doar ultimele artificii lansate, cele mari- dat fiind că sistemul de lansare este progresiv- de la cele mai joase până la cele mai înalte, au fost vizibile din Centrul Vechi. Chiar şi în aceste condiţii, botoşănenii s-au bucurat de artificii şi, în ciuda frigului, au simţit că au fost Zilele Oraşului.
Artificiile au pus punct Zilelor Oraşului. Nu toată lumea a avut parte de ele! FOTO, VIDEO
Madalina Ursuleanu Monday, 24 April 2017 AdministrațieSport pentru artificii! Asta au făcut botoşănenii aflaţi în Centrul Vechi, la finalul concertului lui Alex Velea, şi care aşteptau cu sufletul la gură artificiile anunţate de municipalitate cu ocazia Zilelor Oraşului.
Spune-ne opinia ta
Articole similare
Alex Velea schimbă atmosfera în Centrul Vechi! FOTO, VIDEO
Sunday, 23 April 2017
Pavel Stratan îi învaţă pe botoşăneni cum se face "biznisul" în Moldova! FOTO, VIDEO
Sunday, 23 April 2017