Joi, 11 aprilie, în È™edinÈ›a de Guvern, Tiberiu Manolache a fost eliberat din funcÈ›ia de subprefect al judeÈ›ului BotoÈ™ani.
Tot joi, prin Hotărâre de Guvern, a fost numită Cristina BreÈ™ug în funcÈ›ia de subprefect al judeÈ›ului BotoÈ™ani.
Cunoscută în special din mediul de afaceri botoșănean, Cristina BreÈ™ug este preÈ™edinta organizaÈ›iei de femei a Partidului Social Democrat BotoÈ™ani, precum È™i preÈ™edinte al Autorității Teritoriale de Ordine Publică (ATOP). De asemenea, Cristina BreÈ™ug este È™i consilier judeÈ›ean PSD.
După învestirea în funcÈ›ie, Cristina BreÈ™ug va reîntregi echipa de la InstituÈ›ia Prefectului, alături de prefectul Sorin Cornilă È™i subprefectul Paula BerenÈ›an.
