Valeriu Iftime, dupa victoria cu Petrolul: "Tot ce am acumulat bun intr-un an de zile a disparut in doua luni. Suntem copii si ne tremura picioarele"

Valeriu Iftime, dupa victoria cu Petrolul: "Tot ce am acumulat bun intr-un an de zile a disparut in doua luni. Suntem copii si ne tremura picioarele"

   Ionut Tabultoc

Finantatorul celor de la FC Botosani, Valeriu Iftime, a fost extrem de vocal dupa cea de-a treia victorie in campionat din acest sezon.

Acesta a spus ca la scorul de 1-1 nu mai credea in victorie, dar cu vointa si daruirea jucatorilor s-au castigat cele trei puncte.

"Dupa atata seceta si dupa atatea meciuri cu ghinion si prost facute acum am fost mai buni si faptul ca am revenit de la 0-1 a aratat ca am avut vointa. Macar prin vointa si daruire am reusit sa invingem, dar sa nu uitam ca nu am invins echipa de pe locul 2 sau 3, am invins echipa de pe ultimul loc. Este o bucurie a celor trei puncte castigate si este o bucurie ca poate acest rezultat incalzeste un pic tribuna. Totusi la Botosani, la 2 grade am avut 3.000 de oameni. Cand l-a scos pe Cabrera...a fost atat de complicata ecuatia aia inca mi-a stat inima in loc. Tocmai Cabrera, mai ai de scos jumatate de echipa pana la el (rade). I-a iesit, nu ai ce spune. Nu mai credeam in victorie la 1-1.", a declarat Valeriu Iftime.

Patronul de la Elsaco a mai precizat ca la ora actuala FC Botosani este considerata o echipa mica si slaba si toti care vin in Nordul Moldovei vin ca sa castige, nu cum era in sezonul trecut cand si marile echipe se temeau de partidele de pe Municipal.

"La 0-1 credeam ca dam gol, dar ma temeam sa nu ne dea ei gol. S-a creat starea asta de echipa slaba. Nu doar ca suntem din Botosani, acum parem si slabi. Cineva care vine la noi acum vine sa ne bata. Exact cu am juca noi la Pojorata. Te duci acolo ca sa bati, ca daca te bate Pojorata e mai mare rusinea. Pastrand proportiile, la ora actuala ne trateaza toti ca fiind echipa mica. Aici am un castig enorm anul trecut, cand la Botosani se castigau puncte putine si veneau echipele mari cu emotii. Astazi vine de la Voluntari si te tine in poarta, vine Timisoara si domina. Daca te mai domina si Petrolul inseamna ca avem o problema. Daca invingem si pe CFR Cluj va garantez ca vom face un meci mare cu Chiajna. Inca suntem plapanzi, suntem copii, ne tremura picioarele. E o zi mai speciala pentru noi ca am reusit sa invingem ultima clasata si ne bucuram asa de mult (rade). Conteaza enorm de mult starea. Petrolul e Petrolul, cum mergem noi in Pojorata, au istorie, au ceva in spate, ce noi nu avem. La noi dispare intr-odata tot ce am acumulat bun intr-un an de zile cu Europa. In doua luni de zile suntem echipa de Divizia B. Daca intrebati orice om asa zice, ca suntem in Divizia B.", a adaugat Iftime.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Una dintre cele mai mari pensii din România, încasată de o botoșăneancă!

astăzi, 13:02

Renate Weber, venituri record de la stat Născută în Botoșani, Renate Weber, care ocupă funcția de Avocat al Poporului deși mandatul său a expirat de peste 2 ani, încasează una d...

Frații Pavăl au trecut și de ultimul obstacol în calea preluării Carrefour România!

astăzi, 12:26

Consiliul Concurenței a autorizat tranzacția prin care Pavăl Holding intenționează să preia grupul Carrefour în România, se arată într-un comunicat de presă al instituției. ...

Va sta 3 ani și 5 luni în celulă: Botoșănean condamnat pentru act sexual cu minor!

astăzi, 11:51

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri au identificat un tânăr de 31 de ani, din municipiul Botoșani, condamnat la închisoare cu ...