Simion Drelciuc, directorul Urban Serv, a precizat că s-a făcut o inspecÈ›ie în întreg municipiul È™i cel mai probabil spre seară se va interveni cu material antiderapant pentru a preveni formarea poleiului, dat fiind că au fost prognozate temperaturi sub zero grade.
“Deocamdată nu am acÈ›ionat cu utilaje, dar suntem pregătiÈ›i să intervenim cu utilaje È™i material antiderapant oricând. Utilajele sunt încărcate È™i după cum arată prognoza temperaturile sunt în scădere È™i atunci vom interveni pentru a preveni formarea poleiului. Am stabilit zonele de acÈ›iune È™i suntem pregătiÈ›i", a declarat Simion Drelciuc, directorul Urban Serv.
JudeÈ›ul BotoÈ™ani se află sub Cod Galben de ninsori până în această seară, la ora 23.00, în zona de nord a judeÈ›ului ningând încă de dimineață.

