UPDATE! Multe au fost, puţine au rămas! Doar câteva utilaje erau, marţi dimineaţă, pe drumul Botoşani-Suceava - GALERIE FOTO

Muncitorii firmei Spedition UMB au revenit, marţi dimineaţă, pe drumul naţional Botoşani-Suceava, dar într-un număr mult mai mic decât sâmbătă, la fel şi utilajele.

Dacă la vizita premierului Victor Ponta, patronul Spedition UMB a adus peste 100 de utilaje, care au stat toată ziua în zona Baisa, marţi dimineaţă la ora 8.30 nu erau mai mult de 15 utilaje.



(În zona Baisa, marţi dimineaţă)



(Zona Baisa sâmbătă)



În pădure la Baisa nu mai era niciun utilaj, câteva camioane şi un buldoexcavator fiind înainte de Agafton, unde pe o distanţă de câteva sute de metri circualţia se desfăşoară doar pe un singur sens.

Nici muncitorii nu păreau prea entuziaşti, aceştia stând mai mult de vorbă.

Utilajele au fost retrase sâmbătă după-amiază şi duse pe un teren pus la dispoziţie de autorităţile din Dumbrăveni, unde este organizarea de şantier.

În timpul vizitei la Botoşani, premierul i-a spus lui Dorinel Umbrărescu, patronul Spedition UMB, că speră că nu a adus atâtea utilaje pentru a-l impresiona.

















UPDATE: 

În jurul amiezii, numărul utilajelor de pe drumul naţional Botoşani-Suceava a început să crească, circulându-se pe o singură bandă în mai multe zone.

Muncitorii pregătesc terasamentele pentru lărgirea şoselei.

De altfel, sâmbătă patronul Spedition UMB a spus că într-o săptămâna va face lucrările pe care şi le-a programat pentru acest an. 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...

A vrut să treacă granița cu un permis nerecunoscut de legea română!

astăzi, 15:30

În data de 26 iunie a.c., în jurul orei 20.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Rădăuți-Prut/ITPF Iaşi, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, pentru a ie...