Tanarul care a rupt mana unui politist, ramane dupa gratii!

Curtea de Apel Suceava a respins, vineri, recursul formulat de Cosmin Lucian Maxim, care a cerut eliberarea din inchisoare, acesta aflandu-se in arest preventiv.
 
Maxim a fost trimis in judecata pe data de 16 decembrie, de catre procurorii Parchetului de pe langa Tribunalul Botosani, dupa ce tanarul in varsta de de 26 de ani, in urma cu cateva saptamani, i-a rupt mana unui politist, dupa ce omul legii a refuzat sa ia mita.
 
Barbatul a fost trimis in judecata pentru dare de mita, ultraj, contrabanda si detinere in afara antrepozitului fiscal de produse accizabile.

Va reamintim ca, in seara de 22.11.2011, Maxim Cosmin Lucian a fost oprit în trafic pe raza localităţii Bucecea de către un lucrător de poliţie, în cadrul unei acţiuni pe linia prevenirii şi combatere a actelor de contrabandă cu produse accizabile.

La controlul documentelor inculpatul a oferit lucrătorului de poliţiei suma de 50 de lei pentru ca acesta să nu mai continue acţiunea.

În autoturism se aflau ţigări de contrabandă. În momentul în care poliţistul a încercat să verifice un sac în care se aflau ţigări de contrabandă acesta a fost lovit de mai multe ori de catre brabat cu portiera autoturismului, suferind o fractura la bratul drept.

În aceste împrejurări, agentul de poliţie a reușit totuşi să ridice din autoturism un sac ce conținea cantitatea de 500 pachete de țigări, de proveniență Ucraina, timp în care conducătorul auto a urcat la volan demarând cu viteză, în autoturism rămânând celălalt sac cu țigări.

 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...