Șoferiță depistată de polițiști la câteva ore după ce a accidentat un minor!

Șoferiță depistată de polițiști la câteva ore după ce a accidentat un minor!

   arhiva

Șoferița a crezut că scapă de probleme după ce pietonul în vârstă de 17 ani, pe care l-a accidentat, i-a spus că e teafăr! Pentru că mai târziu minorul s-a prezentat la spital, polițiștii au plecat pe urmele conducătoarei auto.
 
În cursul zilei de miercuri, în jurul orei 16.20, în timp ce conducea un autoturism pe Aleea Victoria din municipiul Dorohoi, D.M., de 29 de ani, a acroșat şi rănit un minor în vârstă de 17 ani, care se angajase în traversarea drumului prin loc nepermis și fără să se asigure.

Conducătoarea auto a discutat cu minorul, care i-a spus inițial că nu a pățit nimic, plecând spre domiciliu. Ulterior însă, acuzând dureri, s-a prezentat la spital, solicitând îngrijiri medicale.

Conducătoarea auto a fost depistată de către polițişti, în jurul orei 19.00, pe raza municipiului Botoşani. Aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ și i s-au recoltat probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. 

Din accident a rezultat vătămarea corporală ușoară a minorului.

În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ștergerea urmelor acestuia.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Sărbătoare la Mănăstirea Gorovei, zeci de preoți și credincioși în jurul Icoanei Făcătoare de Minuni!

astăzi, 18:46

Un sobor de preoți, împreună cu părintele arhimandrit dr. Benedict Sauciuc - starețul Mănăstirii Neamț, părintele arhimandrit Teodosie Pleșca - staretul mănăstirii Zosin, părintele p...

Mobilierul de grădină și terasă: cum alegi piesele potrivite pentru un design modern?

astăzi, 18:17

Un design modern nu se rezumă doar la aspect. Contează felul în care materialele rezistă în timp, cât de ușor întreții suprafețele, cum folosești spațiul de care dispui...

Cetatea Suceava a transferat patru jucători, unul vine de la FC Botoșani!

astăzi, 18:00

Achizițiile clubului Cetatea 1932 Suceava continuă cu patru jucători - care se vor alătura echipei lui Petre Grigoraș începând cu 1 iulie - cu experiență în Liga a II-a și ch...